Aktualności

KSIĘGOWOŚĆ I PODATKI

Pakiet MŚP od 2019. Jakie uproszczenia dla przedsiębiorców

Pakiet MŚP, czyli nowelizacja niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym, która wchodzi w życie 1 stycznia 2019 r. to prawie 50 rozwiązań, dzięki którym w kieszeniach przedsiębiorców (zwłaszcza małych i średnich) ma zostać przez 10 lat blisko 4 mld zł - wyliczył resort przedsiębiorczości i technologii, który przygotował pakiet.Czytaj więcej

PRAWO

Taksa notarialna 2019 – odpisy, wypisy, poświadczenia i inne czynności

Za udokumentowanie danej czynności prawnej notariusz pobiera pewne opłaty, które nie mogą jednak przekroczyć maksymalnych stawek taksy notarialnej, które zostały określone w rozporządzeniu ministra sprawiedliwości w tej sprawie. Poniżej znajdą państwo maksymalne stawki taksy notarialnej za dokonanie odpisów, wypisów, poświadczeń i innych czynności w 2019 r. Poniżej przedstawione zostaną maksymalne stawki taksy notarialnej za dokonanie odpisów, wypisów, poświadczeń i innych czynności w 2019 r.


Czytaj więcej

Blog

Nowe obowiązki denuncjacyjne księgowych i dyrektorów finansowych w zakresie podatków

Od początku 2019 roku księgowi (nawet zatrudnieni etatowo w firmach) oraz dyrektorzy finansowi obowiązani są do donosicielstwa na swoich pracodawców, czyli z mocy prawa stali się etatowymi konfidentami.

Czytaj Więcej

Działalność na najmniejszą skalę bez konieczności rejestracji

6 miesięcy bez składek na ubezpieczenia społeczne dla nowych Firm oraz liczne uproszczenia podatkowe – te i wiele innych rozwiązań zawiera pakiet Konstytucji Biznesu.
W nowym Prawie przedsiębiorców znajdą się zasady, które wszystkie urzędy będą musiaty wziąć pod uwagę podczas rozpatrywania spraw z udziałem Firm, m.in.:

Czytaj Więcej